Aktuális

Megválasztották az új összetételű egyházközégi tanácsadó testületet

2020. november 17.

A vasárnap megtartott voksolással befejeződött Felsőcsatáron az új összetételű, tíz főből álló egyházközségi tanácsadó testület tagjainak megválasztása. A szavazásra jogosultaknak csaknem a fele élt a voksolás lehetőségével.

Múlt vasárnap délelőtt 8 és 11 óra között lehetett elhelyezni a felsőcsatári templomban erre a célra rendszeresített urnában az új képviselő-testületi tagokra leadott voksokat, ahogy erről egy korábbi bejegyzésünkben írtunk.

A választás első fordulójában kiválasztott – a tisztségre szóló jelölést elfogadó – tizenhárom jelölt neve szerepelt a pecséttel is ellátott szavazólapokon, rájuk lehetett voksolni. Összesen 113 szavazólapot helyeztek el az urnában, valamennyi szavazat érvényes volt – állapították meg a számlálóbiztosok. A szavazásra jogosultak 49,3 százaléka élt a voksolás lehetőségével.

A szavazás eredménye:

 1. Patakiné Wágner Beatrix (90 szavazat)
 2. Feigl Konrád (85)
 3. Glavanits Tihamér (73)
 4. Hölzl György (72)
 5. Takács Gyula (66)
 6. Feiglné Wágner Henriett (53)
 7. Varga Éva Dr. (49)
 8. Tieber János (36)
 9. Pataki Tibor (31)
 10. Pulczer Gábor (28)
 11. Pulczer Erik (27)
 12. Cseri Tivadar (20)
 13. Bedő Lajos (11)

Ennek függvényében az új, tíz tagú egyházközségi tanácsadó testület összetétele Felsőcsatáron:

Hivatalból tag:

 • Feigl Konrádné (sekrestyés)

Rendes választott tag ABC sorrendben:

 • Feigl Konrád
 • Feiglné Wágner Henriett
 • Glavanits Tihamér
 • Hölzl György
 • Pataki Tibor
 • Patakiné Wágner Beatrix
 • Takács Gyula
 • Tieber János
 • Varga Éva Dr.

Póttagok (a szavazatok sorrendjében):

 • Pulczer Gábor
 • Pulczer Erik
 • Cseri Tivadar
 • Bedő Lajos

Várhelyi Tamás szentpéterfai plébános ezúton fejezi ki a köszönetét mindenkinek a választás során tanúsított együtt- és közreműködésért. Az atya úgy tervezi, hogy december 6-án – a templom búcsúnapján – a délelőtti szentmise keretében tartják majd meg a testületi tagok eskütételét, ám ez az időpont a járványhelyzet miatt egyelőre még bizonytalan.

Hozzászólások

Jelentkezz be, hogy hozzászólhass!