Aktuális

A Felsőcsatári Önkéntes tűzoltó testület gépjármű beszerzési támogatása

2023. szeptember 5.

A Felsőcsatári Önkéntes tűzoltó testület gépjármű beszerzési támogatása

A  Magyar Falu Program Falusi Civil Alap (2022) Civil szervezetek gépjárműbeszerzési támogatása segítségével tűzoltó gépjárműfecskendő beszerzés megvalósítására került sor a Felsőcsatári Önkéntes Tűzoltó Testületnél, az FCA-KP-1-2022/2-000124 azonosítószámú pályázat keretén belül.  A Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” (2022.) pályázati kiírására benyújtott projekt 7 millió Forint támogatásban részesült.

Egyesületünk 1889 óta működik Felsőcsatár településen. Testületünk az elmúlt 134 évben – kortól, időktől függetlenül – az Alapszabályában meghatározott „örökös” célokat akarta elérni. Ezek között van Felsőcsatár polgáraiért és a köz javáért a község területén,15 km-es körzetében, – a vonulási feltételek államközi megléte esetén – a határ menti osztrák közös veszélyszférát képező területeken keletkezett tüzek oltásánál, katasztrófa és baleseti eseményeknél műszaki, technika segítségnyújtás.

Egyesületünk régi (1978) gépjárműfecskendője elöregedett és kevés személy szállítására volt alkalmas. Annak érdekében, hogy tevékenységünket biztonságban, megfelelő gépjárművel tudjuk végezni, szükség van a projektben tervezett beszerzés megvalósítására.

Beruházás rövid bemutatása:

Beszerzésre került egy Mercedes-Benz 1124AF 4×4 típusú 1995-ben gyártott gépjárműfecskendő. 2000 literes víztartállyal és 9 fő befogadására alkalmas. A gépjárművet 29 000 euroért sikerült megvásárolni. Ennek az összegnek nagy részét fedezi a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap (2022) Civil szervezetek gépjárműbeszerzési támogatása.

Hozzászólások

Jelentkezz be, hogy hozzászólhass!